Marmoleum

Marmoleum

Renovace marmolea, broušení marmolea, lakování marmolea, barevná renovace marmolea, voskování marmolea a profesionální údržba marmolea vychází v rámci námi poskytovaných služeb z letitých zkušeností a odborně proškolených realizačních týmů ze strany výrobců a dodavatelů přírodních podlah linoleum, které nese obchodní název Marmoleum®.

Marmoleum je naše celosvětová značka linolea, která je známá pro svůj přírodní původ, odolnost, všestrannost při použití a snadnou údržbu i pokládku. Společnost Forbo Flooring Systems představuje kolekce linolea Marmoleum v různých strukturách, barevnosti i formátu.

Marmoleum je díky svým speciálním vlastnostem dokonalým řešením podlahy téměř pro všechny oblasti použití, ať již se jedná o komerční nebo bytový interiér. Své uplatnění nachází ve školách, nemocnicích, restauracích nebo moderních domech či bytech.

MARMOLEUM – přírodní podlaha

Rostliny jsou surovinou pro výrobu podlah Marmoleum, jak rostou, tak neustále poskytují přírodní přísady pro linoleum. Len produkuje lněná semínka, ze kterých se lisuje lněný olej. Pryskyřice, která je zodpovědně získávána z obnovovaných borovicových lesů, je smíchána s lněným olejem a vytváří tak samotnou podstatu linolea. Vápenec a dřevitá moučka – zbytky z recyklovaných materiálů z lesního průmyslu – poskytují surovinu pro linoleum. Zatímco vlákna z juty se používají pro nosnou jutovou textilii, na kterou je linoleum lisováno. Přírodní pigmenty zbarvují krytinu a dávají jí charakteristickou vizuální podobu.

Marmoleum se nejčastěji prodává v tloušťce kolem 3 mm, a to v rolích nebo v jednotlivých čtvercích. Vyrobeno je z přírodních a obnovitelných zdrojů, konkrétně z lněného oleje, borovicové pryskyřice, vápence a dřevité moučky. Právě dřevitá moučka na sebe dobře váže přírodní pigmenty, a proto je nabídka marmolea tak pestrobarevná.

Marmoleum

MARMOLEUM – antibakteriální podlaha

Unikátní vlastností linolea Marmoleum jsou jeho přirozené antibakteriální vlastnosti, kterých je dosahováno díky použití lněného oleje a pryskyřice jako vstupních surovin. Nezávislý laboratorní výzkum* dokazuje, že Marmoleum potlačuje a omezuje aktivitu běžných bakterií včetně bakterií Ecoli a MRSA, díky čemuž vylepšuje hygienické vlastnosti podlahy.

MARMOLEUM – podlaha pro alergiky

Pokud máte v domě alergika, i tomuto faktu je třeba přizpůsobit výběr podlahy. S koberci to nepůjde a vy toužíte po podlaze, která nestudí, dobře izoluje, nezadržuje prach a snadno se uklízí. Marmoleum, stejně jako konkurenční PVC podlahy, je v tomto případě dobrou volbou. Marmoleum má velmi dobré izolační vlastnosti, a protože má bakteriostatické vlastnosti, hodí se i pro alergiky. S úklidem si nemusíte příliš lámat hlavu – stačí mop a mýdlová voda.

MARMOLEUM – aneb co je důležité vědět

Dalo by se říci, že marmoleum má jen samé výhody. Není to pravda. Některá marmolea mohou mít menší mechanickou odolnost. To můžete pocítit jako problém, pokud máte malé děti, které si na podlaze hrají, nebo používáte v domácí pracovně kolečkové židle. Rýhy potom zamaskujete jen těžko. Vyšší je také cena, kterou za přírodní linoleum utratíte. Metr čtvereční marmolea se prodává v průměru kolem 650 až 750 korun. Pochopitelně seženete levnější i dražší marmolea. Cena závisí na výrobci, tloušťce, designu a barvě. Protože ale podlahu nekupujete každý den, vyplatí se sáhnout hlouběji do kapsy. Podezřele levné podlahy se prostě nemusí vyplatit.

MARMOLEUM –  instalace & pokládka

Marmoleum se pokládá na rovný, hladký, čistý a suchý povrch. Pokud řešíte podlahovou nerovnost, raději ji napřed odstraňte, to odborníci doporučují už při nerovnosti 2 mm. Vyrovnání podlahy stěrkou sice lehce navýší investici, ale z dlouhodobého hlediska se vyplatí. Marmoleum potom můžete položit z role nebo jako čtverce se systémem click.

MARMOLEUM – ochranné nátěry & životnost

Vysoce funkční UV vytvrzená povrchová úprava a ochranné polyuretanové nátěry 2K, která jsou nanášeny na linoleum – Marmoleum, výrazně prodlužují životnost instalovaných podlah. Podlaha následně odolává skvrnám, otěru a poškrábání, zajišťuje dlouhodobé uchování vzhledu a usnadňuje čištění a údržbu v krátkých intervalech.

Životnost není přesně stanovena, avšak dvacet i třicet let není nijak výjimečná hodnota. Je to jako se vším, čím lépe se budeme ke krytině chovat, tím vydrží déle – není výjimkou trvanlivost i padesát let. Marmoleum je takzvanou homogenní podlahovou krytinou, to znamená, že struktura a tím i barva prostupují celou tloušťkou. Tím se liší od PVC a laminátové podlahové krytiny – jakékoliv drobné poškození není nijak zvláště viditelné. Pokud se už stane nehoda a tím vznikne větší poškození, není problém jej opravit tmelem či vyříznutím poškozeného místa a nalepením nového přesného kusu. Plánujeme-li umístit marmoleum do provozně zatíženějších prostor, je vhodné využít pro tyto účely speciální nátěr, který zajistí dlouhotrvající odolnost. Domácí mazlíčci dokážou drápky dokonale prověřit kvality jakékoliv podlahové krytiny – marmoleum však slušně obstojí.

Marmoleum

MARMOLEUM – renovace / čištění / údržba

Přírodní podlahy Marmoleum je možné v průběhu jejich užívání profesionálně udržovat. Profesionální údržba probíhá od povrchové renovace či změny barevnosti podlahy až důkladně čištění a následné ošetření lakovými polyuretanovými či voskovými (polymerními) nátěry.

Odpovědět
Potřebujete poradit?
Dobrý den, o jaké služby máte zájem?