Kaučukové podlahy

Kaučukové podlahy
Renovace kaučukových podlah, broušení kaučukových podlah, lakování kaučukových podlah, barevná renovace kaučukových podlah, čištění kaučukových podlah, voskování kaučukových podlah a profesionální údržba přírodních podlah z kaučuku vychází v rámci námi poskytovaných služeb z letitých zkušeností a odborně proškolených realizačních týmů ze strany výrobců a dodavatelů přírodních podlah.

Kaučukové podlahy se vyrábějí z přírodního nebo syntetického kaučuku, zpevňujících minerálních plnidel a přírodních barevných pigmentů. Kaučuk je pro podlahové krytiny získáván buď přirozenou cestou z kaučukovníku, či synteticky z vedlejších ropných produktů. Oběma postupy vzniká vysoce kvalitní surovina s jedinečnými vlastnostmi, vhodná pro použití na podlahoviny. Platí přitom, že čím více kaučuku krytina obsahuje, tím lepší vlastnosti uživateli nabízí. Kaučuk je tedy přírodní nebo syntetický.

Kaučukové podlahy a její vlastnosti

Kaučuk je jako materiál extrémně odolný vůči vlivům okolního prostředí, jakými jsou teplo, tlak či mechanické poškození. Kaučuková krytina se tak pyšní tvarovou stálostí a ani po mnoha letech používání se neopotřebuje a nezůstávají na ní vrypy či oděry. Velmi dobře odolává i chemikáliím a má vynikající protipožární vlastnosti. V případě hoření z ní navíc neunikají jedovaté látky, díky čemuž tento materiál splňuje hygienické normy pro mnohé veřejné prostory. Snadno odstraňují nečistoty a prach, je také vhodná i pro alergiky.

Pro výrobu kaučukové podlahy se využívá syntetického nebo přírodního kaučuku, ten se získává přímo ze stromů, nebo většinou z vedlejších ropných produktů. Čím vyšší je jeho obsah v podlahovině, tím lepší jsou její vlastnosti – je zejména odolnější proti tlaku, je elastičtější a pružnější, což je velmi příjemné, pokud dlouho stojíme, nejen na pracovišti, ale třeba také doma v kuchyni při každodenním delším vaření. V kuchyni také oceníme další dobré vlastnosti této podlahy, a to sice voděodolnost, nenasákavost, hygieničnost a snadnou údržbu, neboť se pokládá bezespárovou technologií. To všechno předurčuje kaučukovou podlahu i pro použití v předsíních, chodbách, halách a dalších namáhaných prostorách. V koupelně vypadá velmi originálně a neotřele.

Kaučukové podlahy jsou trochu podobné přírodnímu linoleu, jeho vlastnosti jsou však odlišné. Vybírat můžete z mnoha různých vzorů a barev kaučukových krytin a snadno tedy najdete podlahu, která přesně sedne vašim představám a zapadne do interiéru pokoje. Na rozdíl od linolea navíc kaučuk tlumí světelné odlesky a vytváří tak příjemnější pocit z pobytu v místnosti.

Kaučuk je výborný materiál pro pokrytí podlah na zvláště frekventovaných místech. Skvěle se přitom uplatní jak ve výrobních halách a na krytých sportovištích, tak v rodinných domcích. Díky své vysoké mechanické odolnosti a protipožárním vlastnostem se hodí i do obchodních center a různých únikových východů.

Kaučuková podlahovina se lepí na beton, asfalt či na jiný stávající povrch. Důležité je, aby spodní stěrka byla opravdu poctivá a kvalitní. Maximální rovinná odchylka pro pokládku kaučukové podlahy je totiž jen dva milimetry. Je tedy vhodné si pokládku takové podlahy osobně pohlídat.

Kaučukové podlahy (pryžové podlahy) trvale odolávají enormnímu zatížení. Jsou vhodné do zvlášť frekventovaných objektů. Kaučukové podlahy mají vysokou požární odolnost Bfl-s1 či Cfl-s1. Speciální kaučuk s povrchem ve tvaru koleček se nazývá penízková guma a s vlnitým povrchem se označuje jako „pobito kladivem“. Kaučukové podlahy s povrchem penízků a pobito kladivem se používají do prostor se zvýšeným požadavkem na protiskluznost a také na schodiště.

Díky vysoké kvalitě kaučukové podlahoviny také odpovídá její cena, která nepatří zrovna k nejnižším. Mnoho uživatelů se však přesto rozhodne do tohoto kvalitního materiálu investovat. Mají totiž jistotu, že jim bude bez známek opotřebení sloužit mnoho let.

Kaučukové podlahy

KAUČUKOVÉ PODLAHY – renovace / čištění / údržba

Přírodní podlahy z kaučuku je možné v průběhu jejich užívání profesionálně udržovat. Profesionální údržba probíhá od povrchové renovace či změny barevnosti podlahy až důkladně čištění a následné ošetření lakovými polyuretanovými či voskovými (polymerními) nátěry.

Odpovědět
Potřebujete poradit?
Dobrý den, o jaké služby máte zájem?